infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Piątek, 30 października 2020 roku, imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana

Internetowy oszust z Ełku skazany na trzy lata więzienia

Opublikowano dnia 2017-09-09
3 lata pozbawienia wolności i obowiązek zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym – taki wyrok usłyszał 26-latek z Ełku, który dokonywał oszustw internetowych. Ofiarą oszusta padło wiele osób z różnych rejonów Polski, a nawet z zagranicy.

Policjanci z Ełku pracowali nad sprawą oszustw dokonywanych na różnych portalach aukcyjnych. Zebrany w tej prawie materiał dowody został przekazany do miejscowego sądu. Policjanci ustalili, że 26-latek z Ełku wystawiał na aukcjach internetowych różne przedmioty m.in. konsole do gier, telefony, tablety czy zabawki. Po otrzymywaniu przelewu nigdy nie wysyłał kupującemu zakupionego towaru, ani nie zwracał pieniędzy. Mężczyzna oszukał w ten sposób wiele osób z różnych rejonów Polski, a nawet z zagranicy, na kwotę blisko 60.000 złotych. Podejrzany z tego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Oszustwa dokonywane były w latach 2015-2017. W tej sprawie 26-latek usłyszał w sumie 123 zarzuty dotyczące oszustw internetowych.

Sąd wymierzył mężczyźnie karę trzech lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonym przekazanych przez nich pieniędzy.
ie (KPP Ełk)

Reklama