infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kierowcy uważajcie na dzikie zwierzęta

Opublikowano dnia 2017-09-18
Kolejny raz doszło w naszym rejonie do zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. 19-letni kierowca opla, chcąc uniknąć zderzenia z wybiegającą z lasu sarną, stracił panowanie nad autem - jego samochód stoczył się ze skarpy.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie samochód osobowy stoczył się ze skarpy do lasu. Do zdarzenia doszło na trasie Stare Juchy - Kaltki. Jak ustalili policjanci kierowca opla stracił panowanie nad swoim samochodem po tym, jak przed auto wybiegła mu sarna. Na szczęście ani 19-letniemu kierowcy, ani pasażerom nic się nie stało.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i zwiększoną czujność, zwłaszcza przy przejeżdżaniu w pobliżu kompleksów leśnych. Kierowca w takich miejscach musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia. Powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość.

Należy zwracać uwagę na znak „Dzikie zwierzęta" – ostrzega on kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Pamiętajmy jednak, że znaki drogowe czy płoty ochronne przy drogach spełniają swoją rolę tylko wtedy, gdy ludzie są czujni i kierują się rozsądkiem.
ie (KPP Ełk)

Reklama