infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ełk liderem w profilaktyce grypy

Opublikowano dnia 2017-09-19
Samorząd Miasta Ełku z wyróżnieniem „Super Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy”.

Fot. UM Ełk
Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy co roku nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. W tym roku, w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia, samorząd Miasta Ełku otrzymał wyróżnienie „Super Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy”. Nagrodę odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Artur Urbański podczas IX Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2017, która odbyła się 14 września w Sejmie.

Miasto Ełk prowadzi programy szczepień profilaktycznych przeciwko grypie od 2009 roku. Obecnie realizowana jest 9 edycja programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla ełckich seniorów (osób urodzonych do 31 grudnia 1951 r.), którzy ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia i są zameldowani na terenie Miasta Ełku. Szczepienia realizowane są od 1 września 2017 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. W tym roku środki finansowe na realizację programu wynoszą 65 tys. zł i pochodzą z budżetu Miasta Ełku - pozwolą na zakup ok. 1800 szczepionek. Szczepienia realizowane będą do wyczerpania zapasów. W 2016 roku ze szczepień skorzystało łącznie 1790 osób.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowy który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.
ie (UM Ełk)

Reklama