infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Policjanci wyprowadzili ludzi z płonącego domu

Opublikowano dnia 2017-09-26
Ełccy policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce nocnego pożaru, ewakuowali z płonącego budynku trzy osoby dorosłe i 9-letnie dziecko. Mieszkańcy spokojnie spali i nawet nie wiedzieli, że ich dom się pali. Podczas udzielania pomocy lokatorom jeden z policjantów zatruł się dymem i trafił do szpitala.

Fot. KPP Ełk
Policjanci zostali powiadomieni o pożarze przy ul. Kochanowskiego w Ełku wczoraj około godz. 22:30. Gdy przyjechali na miejsce zauważyli wysokie płomienie wydobywające się z budynku mieszkalnego. Mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie tracili czasu i wbiegli do środka, żeby sprawdzić czy przebywają tam jakieś osoby. Okazało się, że na piętrze spała rodzina – trzy osoby dorosłe i 9-letnia dziewczynka. Wszyscy byli zdezorientowani i zaskoczeni, gdy w ich drzwiach stanęli policjanci. Jak się okazało nawet nie wiedzieli o zaistniałym zagrożeniu.

Funkcjonariusze wyprowadzili te osoby na zewnątrz. W mieszkaniu przebywały też zalęknione zwierzęta, które także zostały ewakuowane. Okazało się, że w bliźniaczym budynku mieszka jeszcze jedna rodzina, która jednak zdążyła już opuścić swoje mieszkanie. Policjanci ewakuowali wszystkich w bezpieczne miejsce poza obszar zagrożenia.

Strażacy ugasili pożar, a pogotowie ratunkowe zajęło się mieszkańcami. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów i ich pomocy, która nadeszła w porę, nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń. Do szpitala trafił natomiast jeden z udzielających im pomocy policjantów, który uległ podtruciu dymami pożarowymi. Funkcjonariusz pozostał w szpitalu na obserwacji, na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci sprawdzają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia m.in. jak doszło do pożaru.
ie (KPP Ełk)

Reklama