infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kredyt na cudzy dowód

Opublikowano dnia 2017-09-27
Próbę oszustwa przy zaciągnięciu kredytu udaremnili pracownicy jednego ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD w Ełku. 42-latek posługując się cudzym dowodem próbował wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego.

Za posługiwanie się dowodem osobistym innej osoby i usiłowanie oszustwa odpowie 42-latek z gminy Prostki. Mężczyzna w jednym ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD w Ełku chciał zakupić w systemie ratalnym telewizor, smartfon i notebook na kwotę blisko 13 tys. złotych. 42-latek w celu sfinalizowania transakcji przedstawił dowód osobisty. Pracownicy zaczęli wówczas podejrzewać, że dokument jest nieautentyczny, ponieważ wizerunek mężczyzny nie przypominał wizerunku ze zdjęcia w dowodzie. Wątpliwości budził także jego wiek. Co prawda dokument nie figurował w systemach jako zastrzeżony, ale pracownicy postanowili o wszystkim powiadomić policję. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 42-latek znalazł dowód osobisty innego mężczyzny. Postanowił to wykorzystać i zakupić na raty sprzęt elektroniczny.

Teraz mężczyzna odpowie za posłużenie się cudzym dokumentem tożsamości i za usiłowanie oszustwa. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama