infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Nietrzeźwy weekend na ełckich drogach

Opublikowano dnia 2017-10-02
Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i świadczy o braku zdrowego rozsądku u osób, które się na to decydują. Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu wyeliminowanie takich kierujących z dróg. Niestety statystki policyjne pokazują, że liczba nietrzeźwych kierowców na drogach wciąż jest niepokojąca.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z Ełku zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast niechlubny rekordzistą z tego grona okazał się 42-latek, którego policjanci zatrzymali podczas patrolu w gminie Kalinowo. Badanie stanu trzeźwości wykazało u tego kierowcy aż 3 promile alkoholu. Mimo to mężczyzna wsiadł za kierownicę passata i nie widział nic niepokojącego w swoim zachowaniu.

Nierozwagą wykazał się także 43-latek z gminy Prostki. Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Jednak kupił sobie samochód i wyjechał nim na drogę. Podczas kontroli policyjnej 43-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Uwagę dzielnicowych patrolujących teren gminy Prostki przykuł także kierowca ciężarowego nissana. Mężczyzna poruszał się swoim samochodem z bardzo małą prędkością. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że spowodowane to było stanem kierowcy. 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu.

Policja przypomina!
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
ie (KPP Ełk)

Reklama