infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Pijany sprawca kolizji próbował uciec

Opublikowano dnia 2017-10-04
Niegroźna kolizja dwóch pojazdów miała zakończyć się podpisaniem oświadczenia, jednak pokrzywdzona podczas rozmowy ze sprawcą wyczuła zapach alkoholu i postanowiła wezwać policję. Wtedy mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w centrum Ełku. Kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda i najechał na jego tył. Kierowcy nie doznali obrażeń, dlatego ustalili, że podpiszą oświadczenie i nie będą wzywać policji. Jednak w trakcie dalszej rozmowy właścicielka forda wyczuła zapach alkoholu z ust sprawcy kolizji. Wówczas 34-latek przestraszył się konsekwencji i próbował uciec z miejsca zdarzenia. W tym czasie w pobliżu przejeżdżał patrol dzielnicowych. Kobieta poinformowała ich o sytuacji i ucieczce sprawcy kolizji. Policjanci od razu pobiegli za mężczyzną i zatrzymali go w jednym z podwórek, kiedy usiłował schować się za garażem.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.
ie (KPP Ełk)

Reklama