infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Bezpłatne badania USG dla małych ełczan

Opublikowano dnia 2017-10-19
Nie nowotworom u dzieci! Prezydent Miasta Ełku oraz Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają dzieci zameldowane na terenie Miasta Ełku na profilaktyczne badania USG.

Fot. mat. organizatora
W dniach 28 - 29 października w Ełku prowadzone będą badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko. O zakwalifikowaniu dziecka decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie:
87-732-62-65 i 87-732-62-66
w dniach:
- 20 października 2017 r. (piątek) w godz. 15:30–18:00
- 21 października 2017 r. (sobota) w godz. 9:00–12:00

Badania prowadzone będą przy współpracy Urzędu Miasta Ełku z Fundacją Ronalda McDonalda. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną podczas rejestracji godzinę. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który w dniach 27-28 października 2017 r. stanie przed Urzędem Miasta Ełku. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
ie (UM Ełk)

Reklama