infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ukradł puszkę z datkami i telefon

Opublikowano dnia 2017-10-23
Ełccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ukradł z lady sklepowej puszkę z datkami charytatywnymi. Ten sam mężczyzna, wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy, ukradł także telefon w aptece.

Do zdarzenia doszło na początku października br. - ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna z jednego z marketów ukradł z blatu kasy puszkę z datkami charytatywnymi. Pieniądze zbierane były na pomoc dzieciom osieroconym i opuszczonym. Straty zostały oszacowane na 1.500 złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli zapisy monitoringu i ustalili przebieg zdarzenia. Rezultatem tych działań było ustalenie i zatrzymanie 30-latka z Ełku, który dokonał kradzieży. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili także, że ten sam mężczyzna wcześniej ukradł telefon o wartości 800 złotych. Do tego zdarzenia doszło w aptece, gdy pracownica na chwilę odwróciła się od kasy. 30-latek wykorzystał tę sytuację i zabrał telefon leżący na ladzie.

Policjanci przedstawili mężczyźni dwa zarzuty kradzieży. Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydyw” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7,5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama