infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Nożem przebił opony w samochodzie

Opublikowano dnia 2017-10-23
Dzięki szybkiej rekcji obywatelskiej policjanci zatrzymali 54-latka, który nożem przebił opony w samochodzie zaparkowanym na osiedlowym parkingu.

Ełccy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wczorajszej wieczornej interwencji. Pod numer alarmowy zadzwoniła osoba, która poinformowała, że ktoś niszczy opony w samochodzie. Dzięki jej szybkiej reakcji policjanci na miejscu zatrzymali 54-latka. W trakcie kontroli osobistej w kurtce mężczyzny policjanci znaleźli nóż.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 54-latek zniszczył dwie opony przypadkowego samochodu zaparkowanego na osiedlowym parkingu. Mężczyzna dokonał tego przecinając je nożem. Pokrzywdzony wycenił wartość zniszczonego mienia na łączną kwotę 200 złotych.

W chwili zatrzymania 54-latek był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie potrafił wytłumaczyć powodów swojego niewłaściwego zachowania.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Za niszczenie mienia kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Policjanci ustalają także, czy mężczyzna mógł dopuścić się innych podobnych czynów zabronionych.
ie (KPP Ełk)

Reklama