infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kradł w sklepie, ochroniarzowi groził nożem

Opublikowano dnia 2017-11-02
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 64-letniemu mieszkańcowi Ełku, który ukradł artykuły o wartości 31 złotych. Mężczyzna wyszedł z towarem ze sklepu i żeby utrzymać ukradzione rzeczy, użył przemocy wobec pracownika ochrony, który chciał go powstrzymać przed ucieczką.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w sklepie w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 64-latek spakował do reklamówki kilka artykułów spożywczych i nie płacąc za towar opuścił sklep. Widzący sytuację ochroniarz wybiegł za nim i poprosił o oddanie ukradzionych rzeczy. Wówczas 64-latek stał się agresywny i groził pracownikowi nożem. Ochroniarzowi pomógł przypadkowy świadek, który widział zdarzenie.

Interweniujący policjanci zatrzymali 64-latka w policyjnej celi. Wartość ukradzionych rzeczy została wyceniona na kwotę 31 złotych.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Prokurator przedstawił mu już zarzut. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.
ie (KPP Ełk)

Reklama