infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Oszuści podają się za policjantów

Opublikowano dnia 2017-11-03
Ełccy policjanci otrzymali niepokojącą liczbę zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju prób oszustw - w związku z tym apelują o ostrożność!

Wczoraj policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców Ełku o niepokojących telefonach. Dzwoniące osoby przedstawiały się jako policjanci i prosiły o podanie danych osobowych i przekazanie niewielkich kwot pieniężnych. Na szczęście ełczanie zachowali czujność i nie poddali się sugestiom, a o wszystkim poinformowali prawdziwych policjantów.

Kolejny raz policjanci apelują o ostrożność w sytuacjach, gdy spotykamy się z żądaniem pieniędzy przez nieznane osoby. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i próbują wyłudzić pieniądze zwłaszcza od starszych osób.

Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny czy policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Nie podawajmy swoich danych osobowych. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy.
ie (KPP Ełk)

Reklama