infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ełcki sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy

Opublikowano dnia 2017-11-03
Ełcki sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy do kwestowania podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Osoby, które chcą kwestować w dniu finału, powinny zgłosić się do siedziby ełckiego sztabu WOŚP od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30. Sztab mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Dąbrowskiego 16. Zapisy trwać będą do 12 grudnia.

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018 r., a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Emilia Borawska

Reklama