infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Głupi żart kosztował 200 złotych

Opublikowano dnia 2017-11-07
33-latek z gminy Ełk zadzwonił pod numer alarmowy twierdząc, że jego matka pilnie potrzebuje pomocy. Na miejsce wysłano służby ratunkowe, wezwanie okazało się jednak niewybrednym żartem. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Minionej nocy pod numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Ełk, który poprosił o szybką pomoc dla swojej matki. Na miejsce natychmiast została wysłana załoga pogotowia ratunkowego i patrol policji. Wtedy okazało się, że nikt z domowników nie potrzebuje żadnej interwencji. W rozmowie ze służbami 33-latek nie potrafił sensownie wyjaśnić, dlaczego wezwał pomoc. Policjanci ustalili, że nic nikomu nie zagraża, a mężczyzna w swoim mieszkaniu pił alkohol i telefon pod numer alarmowy był niestosownym żartem.

Za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Pamiętajmy, że w czasie, gdy służby ratunkowe zajmują się takimi sprawami ktoś rzeczywiście może potrzebować pomocy. Numery 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać z rozwagą. Za bezzasadne wzywanie służb kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny do 1500 złotych.
ie (KPP Ełk)

Reklama