infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 18 października 2018 roku, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Śpiew klasyczny - od baroku po współczesność

Opublikowano dnia 2017-11-12
26 listopada 2017 r. (niedziela)
godz. 17:00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny


Ełckie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. "Śpiew klasyczny - od baroku po współczesność", który jest wyborem znanych dzieł sztuki wokalnej z różnych kręgów kultury europejskiej na przestrzeni epok. Podczas występu będzie można usłyszeć zarówno podniosłe kompozycje muzyki sakralnej jak i arie ze znanych oper i operetek - w sześciu różnych językach (polski, angielski, rosyjski, francuski, niemiecki i łacina).

Wykonawcy:

Magdalena Lewandowska - mezzosopran. Pochodzi z Suwałk. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Krystyny Pakulskiej. Debiutowała partią Suzuki w Madamie Butterfly G. Pucciniego w 2005 roku w Parnu w Estonii. Oprócz tego wykonywała między innymi partie Jadwigi w Strasznym dworze S. Moniuszki, Flory w Traviacie G. Verdiego, Marty w Fauście C Gounoda. Od lat związana z gdańskim środowiskiem muzycznym: Była solistką Opery Bałtyckiej, obecnie współpracuje między innymi z towarzystwem muzycznym Cappella Gedanensis.

Mikołaj Zgódka - tenor, Ełczanin. Naukę śpiewu solowego rozpoczął pod kierunkiem Magdaleny Lewandowskiej. Jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdański w klasie w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Debiutował partią Lurcania w operze Ariodante G. F. Haendla w 2016 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej. W ramach różnych projektów artystycznych koncertował między innymi w Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Narodowej oraz na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Ełku. Obecnie współpracuje z Warszawską Operą Kameralną. W roku 2017 został stypendystą przyznawanego przez Prezydenta Miasta Ełku stypendium artystycznego.

Katarzyna Makal-Żmuda - fortepian. Kształciła się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a następnie w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu ad. Joanny Domańskiej i ad. Marka Drewnowskiego. W 1994 roku została Laureatką IV Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie. W 2001 roku otrzymała nagrodę dla akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antano Kucingio w Wilnie. Od roku 1997 związana jest z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina – wydział instrumentalno-pedagogiczny w Białymstoku, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Wokalistyki. Aktualnie mieszka w Ełku, gdzie naucza gry na fortepianie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Jej uczniowie wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na konkursach pianistycznych.

Koncert realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.
ie (ECK)

Reklama