infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Opublikowano dnia 2017-11-23
Prezydent Ełku po raz trzeci w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości dołączyło sześć kolejnych par.

Fot. UM Ełk
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył małżonkom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Ejsmont.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. Było to już trzecie w tym roku spotkanie z Ambasadorami miłości. Aktualnie jeszcze 3 pary małżeńskie oczekują na wręczenie.

Medale zostały przyznane następującym parom:
1. Jadwiga i Jan Czajka – 50 rocznica
2. Wacława Regina i Piotr Jaworscy – 50 rocznica
3. Ewa Maria i Waldemar Kazimierz Łapa – 50 rocznica
4. Maria Barbara i Henryk Olszewscy – 50 rocznica
5. Irena Karolina i Józef Piórkowscy – 50 rocznica
6. Krystyna Maria i Feliks Sadowscy – 50 rocznica

Prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczał medale parom życząc zdrowia i radości w dalszej wspólnej wędrówce przez życie, a także miłości i życzliwości ze strony rodzin i przyjaciół. Życzył również, żeby małżonkowie pamiętając dzień, w którym stanęli na ślubnym kobiercu, nadal pozostawali dla siebie oparciem.

W trakcie uroczystości Jubilaci przyznali, że podstawą długiego wspólnego życia bez wątpienia jest wzajemny szacunek, zrozumienie, miłość, a także - co wszyscy zgodnie potwierdzają: cierpliwość. Co ważne, od czasu do czasu potrzebne są też kłótnie, które przełamują monotonię i rutynę, a tym samym umacniają związek i pieczętują miłość.
ie (UM Ełk)

Reklama