infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Odpowiedzą za kradzież energii elektrycznej

Opublikowano dnia 2017-11-30
Policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu w jednym z mieszkań w Ełku - lokatorzy korzystali z energii elektrycznej pomijając licznik.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Ełku rodzina kradnie prąd. Wspólnie z pracownikami firmy energetycznej dokonali kontroli tego miejsca i potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej.

Sposób podłączenia przewodów umożliwił właścicielom mieszkania korzystanie z prądu z pominięciem układu pomiarowego. Nielegalną energię elektryczną wykorzystywali przede wszystkim do podłączenia zasilania oświetlenia, kuchenki, telewizorów oraz do wielu innych urządzeń w mieszkaniu.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. jak długo rodzina korzystała z nielegalnego prądu. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat. Nieuczciwy pobór energii wiąże się nie tylko z zagrożeniem wysoką karą. Nielegalne przyłączenie to także zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej.
ie (KPP Ełk)

Reklama