infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Chcieli ograć ełczan

Opublikowano dnia 2017-12-12
Trzej mężczyźni z województwa mazowieckiego usłyszeli zarzuty oszustwa przy grze w tzw. trzy krążki - zostali zatrzymani przez policjantów na targowicy miejskiej w Ełku, gdzie urządzali grę.

Policjanci podczas działań na targowicy miejskiej zatrzymali mężczyzn w wieku od 60 do 64 lat, którzy urządzali grę w tzw. trzy krążki. Gra polegała na tym, że organizator przesuwał trzema krążkami – jeden z nich oznaczony był od spodu. Żeby wziąć udział w zabawie trzeba było przekazać określoną sumę pieniędzy. Zadanie graczy polegało na odgadnięciu, gdzie znajduje się oznaczony krążek - to gwarantowało wygraną pieniężną.

W celu zachęcenia przechodniów do udziału w grze jeden ze wspólników wcielał się w rolę przypadkowego gracza i za każdym razem właściwie wskazywał odpowiedni krążek, otrzymując za to pieniądze. Jednak inne osoby, które zdecydowały się zagrać nie miały szans na wygraną.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność podczas podobnych gier. Organizatorzy umiejętnie manipulują graczy, którzy w zasadzie pozbawieni są możliwości zwycięstwa. Z reguły w ten proceder zaangażowanych jest klika osób, wśród których każdy ma inną rolę do odegrania, żeby oszukać jak najwięcej osób.
ie (KPP Ełk)

Reklama