infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ełk Samorządowym Liderem Edukacji 2017

Opublikowano dnia 2017-12-13
Miasto Ełk już po raz siódmy znalazło się w gronie laureatów „Samorządowego Lidera Edukacji". W tym roku Ełk otrzymał również Wyróżnienie Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w kategorii: „Lider Współpracy Edukacyjnej”.

Fot. UM Ełk
Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji" odbyła się 9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W VII edycji Programu „Samorządowy Lider Edukacji" Miasto Ełk znalazło się w gronie 75 gmin i powiatów z całej Polski, które otrzymały certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji". Certyfikat przyznany został na okres od grudnia 2017 roku do grudnia 2018 roku.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2017” dla Ełku
W kat. „Gminy o liczbie mieszkańców od 50 tys. do 100 tys." Ełk jest jedynym samorządem nagrodzonym w województwie warmińsko – mazurskim.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2017” – potwierdza, że samorząd Miasta Ełku podejmuje efektywne, innowacyjne i wartościowe społecznie działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.

Wyróżnienie w kategorii „Lider Współpracy Edukacyjnej”
W ramach Programu „Samorządowego Lidera Edukacji 2017” przyznane zostało nowe nadzwyczajne wyróżnienie w kat.: „Lider Współpracy Edukacyjnej”, które otrzymało m.in. Miasto Ełk, za nowatorską współpracę z organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi i innymi jednostkami, realizując wspólne projekty oświatowe.

Jednostki, którym przyznano certyfikaty, w sposób szczególny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie. Wyróżniają się pod względem realizowanych inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę, a także wspierają innowacje edukacyjne oraz propagują „dobre praktyki” w dziedzinie nauki i kultury.
ie (UM Ełk)

Reklama