infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zatrzymany za "prezent na święta"

Opublikowano dnia 2017-12-18
37-latek, podczas kontroli drogowej, wręczył policjantom pieniądze. 600 złotych miało być dla policjantów „wsparciem na święta”. Mężczyzna chciał w ten sposób przekonać policjantów do zaprzestania interwencji, ponieważ był poszukiwany listem gończym.

Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. W trakcie legitymowania okazało się, że 37-latek od dłuższego czasu poszukiwany jest listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności na rok i 4 miesiące za wcześniejsze oszustwo, groźby i zniszczenia mienia.

Jednak wyraźnie zależało mu na dalszym unikaniu zasądzonej kary. Chcąc „dogadać się” z policjantami, wręczył im pieniądze, żeby odstąpili od czynności służbowych. 600 złotych miało być dla policjantów zastrzykiem gotówki na zbliżające się święta.

Policjanci zdecydowanie i kategorycznie odmówili przyjęcia pieniędzy. Mężczyzna za wręczenia korzyści majątkowej został zatrzymany w policyjnej celi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

Zgodnie z kodeksem karnym za udzielanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, aby skłonić go do naruszenia prawa w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama