infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 18 października 2018 roku, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Podał fałszywe dane osobowe

Opublikowano dnia 2017-12-18
Podczas kontroli drogowej kierujący podawał policjantom fałszywe dane osobowe. Nieprawdziwą informację potwierdzała także partnerka mężczyzny. Oboje usłyszeli zarzut za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy.

Ełccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Podczas legitymowania podał policjantom dane osobowe, które zdecydowanie potwierdziła jadąca z nim pasażerka.

Policjanci sprawdzili podane informacje w systemach i wtedy okazało się, że wizerunek ze zdjęcia w bazie danych przedstawia zupełnie inną osobę niż siedzący za kierownicą mężczyzna. W trakcie wykonywania kolejnych czynności policjanci ustalili, kim naprawdę jest kierowca hyundaia.

Okazało się, że to 49-letni mieszkaniec miasta, który podawał wyuczone na pamięć dane innej osoby. Swoją tożsamość próbował ukryć, żeby uniknąć odpowiedzialności, ponieważ w rzeczywistości ma cofnięte uprawnia do kierowania pojazdami.

W tej sytuacji 49-latek odpowie przed sądem za umyślne wprowadzenie w błąd legitymujących go policjantów. Za to wykroczenie grozi mu kara grzywny. Taka sama kara może czekać jego 47-letnią partnerkę, która świadomie potwierdzała fałszywe dane.

Mężczyzna odpowie także za przestępstwo niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama