infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 22 stycznia 2019 roku, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ukradł butelkę spirytusu i uderzył ochroniarza

Opublikowano dnia 2018-02-05
Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w jednym ze sklepów ukradł butelkę spirytusu, uderzył interweniującego pracownika ochrony i uciekł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu, w jednym ze sklepów ukradł butelkę spirytusu o pojemności 0,5 litra. W toku wykonywanych czynności ustalono, że mężczyzna wyniósł poza linię kas butelkę o wartości 43 zł nie płacąc za nią, a następnie skierował się do wyjścia. W momencie gdy pracownik ochrony próbował go zatrzymać, mężczyzna uderzył go pięścią w twarz, a następnie wybiegł ze sklepu ze skradzionym alkoholem. W trakcie ucieczki butelka wypadła mu na chodnik i rozbiła się. Mężczyźnie udało się uciec.

Policjanci pracujący nad sprawą już dwa dni później ustalili, że czynu tego dopuścił się 44-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.
ie (KPP Ełk)

Reklama