infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 22 stycznia 2019 roku, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Sprawcy pobicia trafili do aresztu

Opublikowano dnia 2018-02-06
Trzech sprawców pobicia zatrzymali ełccy policjanci. Mężczyźni zaatakowali 25-latka na promenadzie - bili go i kopali po całym ciele. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty pobicia - grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na promenadzie Jeziora Ełckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa trzech młodych mężczyzn zaatakowała 25-letniego mieszkańca Ełku. Mężczyźni przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, po czym bili i kopali go po całym ciele. Policjanci na miejscu zatrzymali 22-letniego mężczyznę i jego 21-letniego kolegę. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili trzeciego sprawcę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Ełku. Wszyscy trzej usłyszeli zarzut pobicia, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Jak ustalili policjanci powodem agresji mężczyzn było to, że 25-latek wezwał policję oraz pogotowie ratunkowe widząc, że wcześniej mężczyźni zaczepiali dwóch innych, przypadkowych mężczyzn. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 20-letniego kolegę zatrzymanych wcześniej mężczyzn, który bez powodu uderzył pięścią w twarz młodego mężczyznę powodując obrzęk i zasinienie obu oczu. Policjanci ustalili, że 20-latek zaatakował jeszcze innego młodego chłopaka uderzając go głową w nos, powodując jego uraz. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
ie (KPP Ełk)

Reklama