infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 22 stycznia 2019 roku, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Stypendia dla utalentowanych artystów

Opublikowano dnia 2018-02-14
Prezydent Ełku przyznał stypendia utalentowanym artystom z dziedziny śpiewu, tańca i muzyki na rok 2018. Stypendia otrzymały osoby reprezentujące wysoki poziom artystyczny, jako wyraz uznania dla osiągnięć, a także jako wsparcie dalszego rozwoju artystycznego.

Fot. UM Ełk
W Urzędzie Miasta Ełku odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych z dziedziny śpiewu, tańca i muzyki na rok 2018. Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Ełku przyznawane są od 2013 roku. Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

O przyznanie stypendiów artystycznych na rok 2018 wnioskowało 25 osób. Prezydent Ełku, po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły oceniającej wnioski, wybrał 11 osób, które otrzymają wsparcie finansowe w celu rozwijania swych uzdolnień. Łączna wartość przyznanych stypendiów to 43 tys. zł.

Stypendyści w roku 2018:

1. Kacper Kasprzak - muzyka i taniec
Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, gra na instrumentach klawiszowych, laureat konkursów muzycznych, brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

2. Cezary Chudziński - muzyka i taniec
Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Dwójka”- Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

3. Diana Dołgoszej - muzyka i taniec
Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS „Dwójka”- Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, z pokazami tanecznymi uczestniczy w wielu ełckich wydarzeniach kulturalnych.

4. Mikołaj Zgódka - śpiew
Solista, śpiewak operowy, wykonawca arii tenorowych. Chórzysta oraz solista Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Role w operach m.in. „Rzekoma Ogrodniczka” W. A. Mozarta (rola Hrabiego Belfiora); „Ariodante” G. F. Haendla (rola Lurcania); „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (rola Księcia Tiamina) oraz „Karnawał Wenecki” A. Campa (rola Gracza). Brał udział w koncercie „Requiem d-moll” granym m.in. w Ełku.

5. Dominika Krassowska - muzyka
Wokalistka, gitarzystka, absolwentka Szkoły Muzycznej wEłku. Z sukcesami brała udział w licznych konkursach i festiwalach wokalnych. W planach ma naukę wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

6. Aleksandra Joanna Słyż - muzyka i taniec
Muzyk instrumentalista, licencjat uzyskała z reżyserii dźwięku na Uniwerstytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, licencjat z kompozycji w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, zaś licencjat z kompozycji elektroakustycznej w Roay College od Music w Sztokholmie. Laureatka licznych konkursów muzycznych.

7. Wiktoria Zawistowska – Tyliba - śpiew
Wybitna wokalistka - mezzosopran, studentka studiów doktoranckich z zakresu śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych, uczestniczka licznych kursów i warsztatów śpiewu.

8. Omar Karabulut - muzyka i taniec
Student IV roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Tańca w Bytomiu. Dysponuje nie tylko talentem tanecznym i aktorskim, ale także osobowością sceniczną. Laureat licznych nagród m.in. za choreografię.

9. Paweł Borzeński - muzyka i taniec
Magister sztuki, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, nauczyciel muzyki w ełckich szkolach podstawowych, swoją twórczość prezentuje na licznych festiwalach piosenki autorskiej i poetyckiej.

10. Andrzej Grzybowski - muzyka i taniec
Wybitny muzyk, akordeonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych.

11. Krzysztof Grzybowski - muzyka i taniec
Wybitny muzyk, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych, pierwszy w historii klarnecista w klasie prof. Sabiny Meyer – najwybitniejszej klarnecistki na świecie.
ie (UM Ełk)

Reklama