infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 22 stycznia 2019 roku, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku "Dla Niepodległej"

Opublikowano dnia 2018-02-14
Hasłem Dla Niepodległej uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku włączają się w Ogólnopolskie Obchody Stulecia Niepodległości Państwa Polskiego.

Już po raz XXIII 16 lutego 2018 r. Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku będzie gościł uczestników Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. K. Baczyńskiego. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Polska Niepodległa. Uczniowie będą zmagać się w kilku kategoriach: Konkursie Historycznym, Konkursie Recytatorskim - poziom ponadgimnazjalny i gimnazjalny, Konkursie Poezji Śpiewanej - soliści i zespoły, Konkursie Recytatorskim w Języku Obcym, Konkursie Poetyckim - Piórem wyrażone na jeden wiersz własny, Konkursie Plastycznym.

Na rok 2018 przypada stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna w ten sposób chce uświetni rocznicę. Impreza została objęta patronatem Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest finansowana z budżetu Urzędu Miasta Ełk, Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży "Inicjatywa".

Organizatorzy

Reklama