infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Altankowy włamywacz zatrzymany

Opublikowano dnia 2018-03-01
Ełccy policjanci zatrzymali 33-latka, który włamał się do wielu altanek. Mężczyzna kradł stamtąd wszystko, co przedstawiało jakąś wartość - straty sięgają 10.000 złotych, ale sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 33-latka odpowiedzialnego za szereg kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamywał się zwykle do altanek na terenie ogródków działkowych, ale ma na swoim koncie także włamanie do domu mieszkalnego i garażu. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 33-latek włamań dokonywał na przestrzeni lutego br. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych, którzy ucierpieli w wyniku przestępczej działalności mężczyzny oraz analizują zebrany materiał dowodowy. W obecnej chwili straty sięgają 10.000 złotych. Łupem 33-latka padało praktycznie wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Mężczyzna ukradł m.in. wiertarki, szlifierki, piły, lutownicę, wkrętarkę, sprzęt budowlany czy akumulator.

Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są wszelkie okoliczności tej sprawy. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Mężczyzna odpowie w warunkach tzw. recydywy, ponieważ nie pierwszy raz dopuścił się takich czynów. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama