infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

IX Festiwal Nauk w Czerwonym

Opublikowano dnia 2018-03-05
Nie samą nauką człowiek żyje...

Już po raz ósmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbędzie się Festiwal Nauk w Czerwonym. Ta cykliczna impreza skierowana jest do wszystkich uczennic i uczniów Czerwonego, którzy mają mniej oczywiste zainteresowania niż funkcje trygonometryczne i twórczość wieszczów narodowych. To szereg konkursów i turniejów, w których zainteresowani będą mogli popisać się swoją wiedzą na temat np. „Gwiezdnych Wojen”, muzyki, czy twórczości Tolkiena. Będą mogli rozwiązywać sudoku, bawić się nietypowymi zadaniami ma-tematycznymi, stworzyć bigos literacki lub spróbować swoich sił w turnieju szachowym. Jak zwykle pewnie najbardziej widowiskowe będą turnieje drużynowe, w tym wieńczący całość imprezy turniej „Erudyta” dla klas II.

W tym roku zaplanowano aż 20 różnorodnych konkurencji. Do zabawy włączyło się dwunastu nauczycieli. Festiwal może się odbyć dzięki wsparciu Rady Rodziców, której jak zwykle bardzo dziękujemy.

Każdego roku Festiwal Nauk cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, mamy nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzednie, bo przecież nie samą nauką człowiek żyje...

Ewa Kosiorek, Natalia Tabak

Reklama