infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Fałszywa sąsiadka okradła 81-latkę

Opublikowano dnia 2018-03-26
Ełccy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, w której poszkodowana została 81-latka. Kobieta okazała dobre serce swojej rzekomej sąsiadce i wpuściła ją do swojego mieszkania, proponując herbatę. W wyniku tego straciła złotą biżuterię. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do nieznajomych.

Do mieszkania 81-latki zapukała kobieta, która przedstawiała się jako jej nowa sąsiadka. Seniorka zaprosiła ją do pokoju i przygotowała herbatę. Jednak oszustka nie zdążyła jej wypić. Starszej pani powiedziała, że musi pilnie wyjść. Chwilę później 81-latka zorientowała się, że zginęła jej złota biżuteria.

Ten przykład niestety pokazuje bezwzględność złodziei i ich zdolność do wykorzystywania osób w podeszłym wieku. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze i samotnie mieszkające. Ważne jest, żeby zachować zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczać nieznajomych do swoich mieszkań.

Oszuści wykorzystują ufność, serdeczność oraz dobre serce starszych osób. Uwaga na fałszywych "siostrzeńców”, „wnuczków” i „sąsiadów”. Do oszustów i złodziei działających takimi metodami dołączyły osoby proszące o pomoc, szklankę wody lub lekarstwo. Bądźmy rozsądni, zachowajmy rozwagę i codzienną ostrożność.
ie (KPP Ełk)

Reklama