infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Za niefrasobliwośc odpowie przed sądem

Opublikowano dnia 2018-03-30
Za szereg wykroczeń odpowie przed sądem 22-latka zatrzymana przez ełckich policjantów. Kobieta jechała BMW bez tablicy rejestracyjnej, nie posiadała dokumentów, a na przednim siedzeniu przewoziła 3-letnie dziecko bez żadnej ochrony.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW. Pojazd poruszał się po ulicach Ełku bez tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne i nie najpoważniejsze wykroczenie kierującej autem 22-latki. Kobieta na przednim siedzeniu samochodu przewoziła swojego 3-letniego synka bez fotelika ochronnego. 22-latka nie widziała nic złego i niewłaściwego w swoim zachowaniu - tłumaczyła, że fotelik dla dziecka posiada, ale przewozi go w bagażniku. Ponadto kobieta nie miała wymaganych podczas kontroli dokumentów. Policjanci zakazali jej dalszej jazdy. Za wykroczenia, które popełniła na drodze 22-latka odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że przewożenie w sposób zgodny z przepisami najmłodszych pasażerów to nie tylko obowiązek prawny. To przede wszystkim bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dbajmy o swoje dzieci, uczmy ich właściwych i odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.
ie (KPP Ełk)

Reklama