infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 marca 2019 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Głupi żart - 500 wart

Opublikowano dnia 2018-04-09
„Mój parter umiera. Ratunku!” Telefon 46-latki okazał się niewybrednym żartem. Kobieta została ukarana 500-złotowym mandatem.

Około godziny 3 minionej nocy do oficera dyżurnego trafiła informacja od zdesperowanej kobiety. Zgłaszająca poprosiła o pilną pomoc - twierdziła, że coś niepokojącego dzieje się z jej partnerem. Poinformowała, że mężczyzna nie otwiera drzwi od mieszkania i chyba umiera. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe: pogotowie, straż pożarna i policja. Jednak drzwi do mieszkania policjantom otworzyła sama zgłaszająca.

Okazało się, że jej parter śpi spokojnie. Po obudzeniu mężczyzna zaskoczony był interwencją. Nic mu nie dolegało i dobrze się czuł.

Policjanci ustalili, że kilka godzin wcześniej pomiędzy parą doszło do kłótni. W efekcie 46-latka postanowiła zrobić złośliwy żart swojemu partnerowi.

Żarty skończyły się konsekwencjami wobec 46-latki. Za wywołanie niepotrzebnej czynności kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Policjanci poważnie podchodzą do każdej sprawy, która jest im zgłaszana. Niestety nie brakuje osób, które dla zabawy, czy żartu potrafią blokować numer alarmowy, albo co gorsze – angażować służby ratunkowe do niezaistniałych zdarzeń.

Pamiętajmy, że trakcie, gdy służby ratunkowe zajmują się takimi bezpodstawnymi wezwaniami, ktoś inny w tym samym czasie rzeczywiście może potrzebować pomocy. Numery 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać z rozwagą.
ie (KPP Ełk)

Reklama