infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 20 maja 2019 roku, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Sam Termos, czyli improwizujący Wojciech Tremiszewski

Opublikowano dnia 2018-05-10
16 czerwca 2018 r. (sobota)
godz. 19:00
sala Zebra Ełckiego Centrum Kultury
bilet 15 zł


Na początek Tremiszewski z pewną swadą, a zapewne też i magnetyczną charyzmą improwizuje z szanownymi Widzami parę gier impro – wesoło, lekko i przyjemnie. Widzowie mu podpowiadają, trochę się wygłupiają, kibicują swoim, którzy się nagle znaleźli na scenie z Wojciechem:)

Po takim rozgrzaniu, rozpoczyna się „Sam Termos” właściwy, czyli spektakl improwizowany przez jednego aktora. Tremiszewski zbiera od Widzów słowa, które mają się potem pojawiać co jakiś czas w opowieści, tworząc niejako jej szkielet. W założeniu spektakl ma bawić i relaksować, ale nie uciekać też od pewnej dozy zadumy czy też wzruszenia. Koniecznie powinny pojawić się efektowne sceny akcji, nie zawadzi pieśń, pantomima ma czarować, a aktor żonglować pełnym zestawem porywających emocji.

Takie są założenia, a cóż Tremiszewskiemu się z tego wyimprowizuje - zobaczymy.

Wojciech Tremiszewski – dramatopisarz, reżyser, aktor. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo; od połowy zeszłej dekady współtworzy trójmiejską scenę impro (W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, Improskład, W Trzech Osobach, Jachimek – Tremiszewski Trio, Sam Termos); występował w programach telewizyjnych „I Kto To Mówi?”, „Dzięki Bogu Już Weekend”, „Orłoś Kontra”. W popularnym serialu improwizowanym „Spadkobiercy” wciela się w postać Warrena. Dyrektor artystyczny jednego z największych ogólnopolskich festiwali impro – Podaj Wiosło.
ie (ECK)

Reklama