infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 20 maja 2019 roku, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Pościg za pijanym kierowcą

Opublikowano dnia 2018-05-14
Ełccy policjanci zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli, a podczas próby ucieczki potrącił policjanta.

Wczoraj około godz. 21:25 na ul. Grajewskiej w Ełku policjanci zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca według wcześniejszego zgłoszenia, miał być nietrzeźwy. Mundurowi dali sygnały dźwiękowe i błyskowe, by kierowca zatrzymał auto. Ten zignorował policyjne polecenie, przyśpieszył i zaczął uciekać. Na jednej z ełckich ulic kierujący widząc policyjną blokadę zatrzymał samochód lecz po chwili zaczął gwałtownie cofać, uderzając lusterkiem pojazdu policjanta, który próbował uniemożliwić sprawcy dalszą ucieczkę. Funkcjonariusze kontynuowali pościg, który zakończył się dopiero na leśnej drodze w okolicach miejscowości Przekopka.

Szybko wyjaśniło się dlaczego mieszkaniec gm. Biała Piska zachowywał się w taki sposób. Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i przetransportowany do ełckiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd odholowano na parking strzeżony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, 24-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca odpowie też za potrącenie policjanta, jednak o ostatecznej kwalifikacji prawno-karnej zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Ełku po zapoznaniu się z całością zebranych w sprawie materiałów.
ie (KPP Ełk)

Reklama