infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 20 maja 2019 roku, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ełckie obchody Dnia Pielęgniarek

Opublikowano dnia 2018-05-14
Obchody Światowego Dnia Pielęgniarki i Położnej odbyły się dzisiaj w Ełckim Centrum Kultury. Prezydent Tomasz Andrukiewicz złożył najlepsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym oraz podziękował za codzienny trud wkładany w ich pracę.

Fot. UM Ełk
Prezydent Miasta Ełku spotkał się dziś w Ełckim Centrum Kultury z pielęgniarkami pracującymi w ełckich szpitalach, przychodniach rodzinnych oraz domach opieki na corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Prezydent podziękował pielęgniarkom oraz położnym za codzienną pracę, podkreślając bardzo ważną rolę, jaką pełnią w systemie opieki zdrowotnej.

Wśród gości obecna była m.in.: Pani prof. nadzw. dr hab. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Dorota Karkowska - Przewodnicząca Mazowieckiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, która wygłosiła do zgromadzonych wykład pt.: „Medyczny błąd w praktyce pielęgniarki i położnej”.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest 12 maja i przypada w rocznicę urodzin Florence Nightingale, założycielki pierwszej szkoły pielęgniarskiej i prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.
ie (UM Ełk)

Reklama