infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 17 lutego 2019 roku, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Spowodował kolizję - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Opublikowano dnia 2018-06-08
Ełccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wczoraj do oficera dyżurnego zadzwonił młody mężczyzna i poinformował, że kiedy siedział w swoim zaparkowanym samochodzie, zauważył kierującego fiatem panda, który próbował zaparkować obok niego. Oświadczył, że kierujący miał wyraźny problem z manewrowaniem. W pewnym momencie, ustawiając pojazd zarysował jego auto. Zaraz potem wysiadł z samochodu i odszedł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast pojechali w kierunku oddalenia się mężczyzny. Kilka ulic dalej znaleźli go opartego o słup energetyczny. Okazało się, że to 63-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz za swoje zachowanie 63-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz wysokie świadczenie pieniężne. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji, za co grozi mu kara grzywny.
ie (KPP Ełk)

Reklama