infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 18 kwietnia 2019 roku, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

ACRO Masuria Paragliding Show Ełk 2018

Opublikowano dnia 2018-06-18
Stowarzyszenie Mazury Paralotnie wraz z Władzami Miasta i Radą Miejską, MOSIR w Ełku oraz Minari Engine, zapraszają wszystkich paralotniarzy i miłośników latania, publiczność na pierwsze na Mazurach i jedyne w Polsce pokazy akrobacji paralotniowej i motoparalotniowej „ACRO MASURIA PARAGLIDING SHOW EŁK 2018”.

Fot. mazuryparalotnie.pl
Impreza odbędzie się 28 lipca 2018 r. w Ełku na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej. Gdyby pogoda nie dopisała, przekładamy na 29 lipca.

Startujemy o godzinie 10:00 wykładami paralotniowymi, które poprowadzą m.in.: Gerry Mayer pilot Minari Team, podróżnik - opowie o swojej podróży „Paralotnią przez Afrykę”, Raffaelo Bennetti, pilot Minari Team - opowie o akrobacji motoparalotniowej, Javi Malaguita, pilot Minari Team – wprowadzi Was w świat akrobacji motoparalotniowej, Norbert Nowicki – Motoparalotniarstwo i z nim wyzwania Krzysztof Fabia – „Termika bez tajemnic” Alessandro Bojda Acrocolective - „Jak rozpocząć latanie swobodne na wyższym poziomie i nie zrobić sobie kuku” Andrzej Walerych wykonywał zdjęcia przyrodnicze dla National Geographic, wygrał najważniejszy plebiscyt lotniczy w 2012 roku, lata od 2003 roku pionier rozwoju paralotniarstwa na Mazurach – wprowadzi w świat mazurskich paralotniarzy „Jak rozpocząć przygodę z lataniem” Ernest Adamczyk konstruktor Minari Engine Poland - opowie o konstrukcjach, silnikach Minari Engine.

Od godziny 14:00 zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty modelarskie połączone z zawodami dla najmłodszych pod hasłem "Smyki na start". Prosimy o wcześniejsze przybycie z dziećmi i również zachęcamy do rejestracji drogą internetową poprzez rejestrator. Poniżej w linku możliwość rejestracji przed imprezą : https://form.jotformeu.com/53005553919355

Wykłady paralotniowe i warsztaty modelarskie odbędą się w Ełckim Centrum Ekologicznym, przy ulicy Parkowej 12.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce ok. godz. 15:00 na plaży miejskiej w Ełku. Rozpoczniemy widowiskowymi pokazami akrobacji paralotniowej. Piloci z Polski i Europy będą dokonywać niemożliwego wyskakując paralotnią z balonu, trajki i rikszy.

Jeżeli pogoda dopisze, będzie bity rekord Guinnessa w wyskoku paralotnią z balonu.

Dla amatorów podniebnych przygód, dostępne będzie stanowisko do nauki stawiania skrzydła.

Każdy z zainteresowanych uczestników może skorzystać z treningu naziemnego, pod opieką instruktora paralotniowego. Dla chętnych, którzy zechcą zobaczyć malowniczą okolicę Ełku z lotu ptaka, przygotowano możliwość skorzystania z odpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant, które będziemy wykonywać od 26 lipca.

Ponadto dla widzów chcących polatać z większa domieszką adrenaliny, przygotowaliśmy możliwość przelecenia się w tandemie jako pasażer, z pilotem wykonującym ewolucje akobatyczne podczas pokazów w Ełku.

Wśród atrakcji przygotowanych na ACRO Masuria Paragliding Show EŁK 2018 znajdzie się też szereg konkursów dla dorosłych i najmłodszych, które przeprowadzi Szkoła Językowa „Success” w Ełku. Nagrodę główną stanowi przelot motoparalotnią nad urokliwym Ełkiem. Dla najmłodszych organizatorzy udostępnią bezpłatną, dmuchaną zjeżdżalnię. Przygotowano szereg innych atrakcji dla publiczności: od pitbike (mini cross) po zdalnie sterowane RC.

Wejście na imprezę jest bezpłatne!
mat. organizatora

Reklama