infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Dwie dziewczynki potrącone na przejściu

Opublikowano dnia 2018-08-07
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Kilińskiego w Ełku. Dwie potrącone przez kierowcę opla dziewczynki w wieku 8 i 4 lat trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:25. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Tigra, 18-letni mieszkaniec gminy Ełk, który jechał ulicą Kilińskiego lewym pasem ruchu w kierunku ulicy Grajewskiej, omijając pojazdy na prawym pasie, które zatrzymały się, żeby przepuścić pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił dwie dziewczynki w wieku 8 i 4 lat, które przechodziły z prawej strony na lewą.

Obie dziewczynki zostały przewiezione do szpitala. Starsza z nich doznała złamania nogi, natomiast młodsza po badaniach została zwolniona do domu, gdyż nie doznała poważniejszych obrażeń.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiadomo, że kierowca opla był trzeźwy. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym 18-latkowi, który zaledwie od kilku miesięcy posiada uprawnienia do kierowania, policjanci zatrzymali prawo jazdy.
ie (KPP Ełk)

Reklama