infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Mina przeciwpancerna w centrum Ełku

Opublikowano dnia 2018-08-10
Do odkrycia niewybuchu doszło w trakcie rewitalizacji terenu przy rzece Ełk. Policjanci zabezpieczyli teren, a o znalezisku poinformowali saperów.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj około godziny 15 ełccy policjanci zostali poinformowani o znalezionym niewybuchu w centrum miasta, w trakcie rewitalizacji terenu przy rzece Ełk. Przybyły na miejsce policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to mina przeciwpancerna, pochodząca najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce jej odnalezienia. Sprawdzono także okoliczny teren. Na miejsce zostali wezwani saperzy z jednostki wojskowej w Orzyszu, którzy zabezpieczyli minę. Z uwagi na fakt, że znaleziona mina mogła spowodować bezpośrednie zagrożenie dla ludzi, podjęto decyzję o ich ewakuacji w bezpieczną odległość.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.
ie (KPP Ełk)

Reklama