infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Uciekł z aresztu - długo się wolnością nie nacieszył

Opublikowano dnia 2018-09-06
Ełccy policjanci zatrzymali więźnia, który dwa tygodnie temu uciekł z Aresztu Śledczego w Suwałkach. Mężczyzna ukrywał się by uniknąć kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności.

24 sierpnia 2018 roku Policja w Ełku została poinformowana, że z Aresztu Śledczego w Suwałkach zbiegł 58-letni mieszkaniec gm. Stare Juchy, który odbywał tam karę pozbawienia wolności. Uciekinier w areszcie przebywał od początku marca tego roku w związku z włamaniami, których się dopuścił.

Poszukiwany ukrywał się by uniknąć kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Do poszukiwań włączyli się dzielnicowi ze Starych Juch, którzy dzięki dobrej znajomości rejonu służbowego i jego mieszkańców, ustalili gdzie ukrywa się poszukiwany mężczyzna. We wtorek (04.09.) około godz. 22, dzielnicowi w czasie w wolnym po służbie, wspólnie z kryminalnymi KPP w Ełku wpadli na trop uciekiniera i zatrzymali go. Poszukiwany ukrywał się w pobliskich zaroślach.

Ponadto ełccy policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna będąc na ucieczce dopuścił się zniszczenia drzwi i elewacji budynku szkoły w Starych Juchach. Za ucieczkę z aresztu grozi mu do 2 lat więzienia, a za dokonane zniszczenia mienia, dodatkowo kara ograniczenia wolności 1 miesiąca z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin.
ie (KPP Ełk)

Reklama