infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 20 maja 2019 roku, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Odniosła znaleziony portfel z pieniędzmi

Opublikowano dnia 2018-10-08
Oddać zgubę właścicielowi - niby prosta rzecz, niestety nie każdy potrafi zdobyć się na taki gest. 16-letnia Ola z Ełku należy do tych osób, których zachowanie można stawiać za wzór. Dzięki nastolatce portfel ze znaczną kwotą pieniędzy wrócił do właściciela.

Fot. KPP Ełk
16-letnia Ola czekała na autobus na przystanku MZK przy ulicy Jana Pawła II w Ełku. Rozglądając się zauważyła leżący portfel, w którym było 1500 zł, dokumenty właściciela i karty bankomatowe. Dziewczyna początkowo próbowała odnaleźć właściciela poprzez internetowy portal społecznościowy i osobiście przekazać mu zgubę. Kiedy nie udało jej się ustalić go w ten sposób, postanowiła przynieść portfel do Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Policjanci korzystając z dostępnych narzędzi szybko ustalili właściciela zguby i przekazali mu portfel, pieniądze i pozostałe rzeczy.

Ola jest uczennicą klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Jak sama mówi, nie mogła postąpić inaczej. Dodaje, że nie miała żadnych wątpliwości, że znalezione pieniądze trzeba zwrócić właścicielowi, tak została wychowana przez rodziców i było to dla niej rzeczą naturalną. Poza tym wyobraziła sobie co musi czuć osoba, która zgubiła taką sumę pieniędzy. Taka postawa nastolatki to przykład uczciwości godnej naśladowania.
ie (KPP Ełk)

Reklama