infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Bezpieczne przejście oficjalnie otwarte

Opublikowano dnia 2018-12-11
Oficjalnie oddano do użytku przejście pieszo-rowerowe pod wiaduktem kolejowym, zlokalizowanym na granicy Siedlisk i Ełku. 11 grudnia 2018 r. miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi na zakończenie inwestycji.

Fot. Gmina Ełk
Zakończyły się prace przy budowie przejścia pieszo-rowerowego pod wiaduktem kolejowym na granicy miasta i gminy Ełk. Oprócz tunelu powstało kilkadziesiąt metrów ciągu pieszo-rowerowego od ronda przy ul. 11 Listopada w Ełku do Siedlisk. Środki na inwestycję, która pochłonęła ponad 2 mln zł pochodzą z budżetów trzech samorządów: wojewódzkiego, Gminy Ełk oraz Powiatu Ełckiego.

– Było to miejsce bardzo niebezpieczne, grożące wypadkami, więc trzeba było działać. Tędy często chodzą dzieci, młodzi ludzie, matki z dziećmi w wózkach, nie brakuje też rowerzystów, nawet teraz, w grudniu. Cieszę się, że trzem samorządom, czyli Warmińsko-Mazurskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie, Gminie Ełk i Starostwu Powiatowemu w Ełku udało się porozumieć i powstało bezpieczne przejście pieszo-rowerowe pod wiaduktem – powiedział Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.
ie (Gmina Ełk)

Reklama