infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ełcki szpital wśród najlepszych

Opublikowano dnia 2018-12-20
Szpital „Pro-Medica” w Ełku znalazł się na 44. miejscu w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital”. Ełcki szpital okazał się najlepszym szpitalem powiatowym/miejskim w województwie warmińsko-mazurskim.

Fot. UM Ełk
Ogólnopolski ranking „Bezpieczny Szpital” przygotowywany został przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik "Rzeczpospolita". W ocenie szpitali brano pod uwagę m.in. jakość usług, bezpieczeństwo pacjenta oraz osób odwiedzających, proces leczenia, kadra pracownicza, finanse (ekonomia szpitala), realizowane inwestycje oraz administracja szpitala.

W tegorocznym rankingu wzięło udział 207 szpitali wojewódzkich, powiatowych, miejskich i klinik z całej Polski. Szpital „Pro-Medica” w Ełku zajął 44. pozycję. Z kolei w swojej grupie szpitali, do której należą przede wszystkim szpitale powiatowe/miejskie „Pro-Medica” w Ełku zajęła 9. miejsce. Natomiast w rankingu szpitali województwa warmińsko-mazurskiego, ełcki szpital znalazł się na 4. miejscu.

W naszym województwie ełcki szpital wyprzedzają jedynie trzy szpitale wojewódzkie. Przed nie ma żadnego szpitala powiatowego/miejskiego z województwa warmińsko-mazurskiego - to czyni „Pro-Medicę” najlepszym szpitalem powiatowym/miejskim w województwie.
ie (UM Ełk)

Reklama