infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Podpalił drzwi do mieszkania

Opublikowano dnia 2018-12-27
27-latek podpalił drzwi wejściowe do mieszkania swojej babci. Na szczęście poza stratami w mieniu nikt nie ucierpiał. Mieszkaniec Ełku trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (25.12.2018) w centrum miasta. Sprawca podpalił drzwi wejściowe do mieszkania. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia ognia i nikomu nic się nie stało. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy drzwi i wykładzina. Straty oszacowano na ponad 600 złotych.

Policjanci tego samego dnia zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Zatrzymany to wnuczek właścicielki mieszkania, który kilka dni wcześniej telefonicznie groził jej pozbawieniem życia i uporczywie ją nękał. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności ustalono, że mężczyzna już wcześniej usiłował podpalić te drzwi, jednak został spłoszony przez inne osoby.

Ełccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu uporczywego nękania, podpalenia i kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec 27-latka dwa miesiące aresztu. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, więc grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama