infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Pobił do nieprzytomności i okradł

Opublikowano dnia 2019-01-25
Zaatakował 46-latka, bił go pięściami po głowie, a kiedy mężczyzna stracił przytomność, okradł go. 31-letni sprawca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani przez 46-letniego mężczyznę, o tym że kiedy przebywał w piwnicy bloku na jednym z ełckich osiedli, został pobity i okradziony przez nieznanego mu mężczyznę. Policjanci ustalili, że sprawca uderzał pokrzywdzonego pięściami po głowie, a kiedy mężczyzna stracił przytomność, zabrał mu dwa telefony komórkowe, srebrny łańcuszek, a nawet okulary korekcyjne oraz portfel, w którym były dokumenty i karta bankomatowa. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 1.000 zł.

Śledczy pracujący nad wyjaśnieniem sprawy już kilka dni później ustalili i zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 31-letni mężczyzna.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju, do którego się przyznał. Za ten czyn prawo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego dwumiesięczny areszt.
ie (KPP Ełk)

Reklama