infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Pomoc przyszła na czas

Opublikowano dnia 2019-01-29
Wyziębionego mężczyznę uratowali ełccy policjanci. Pomoc przyszła na czas dzięki czujności wędkarza, który zauważył mężczyznę czołgającego się po zamarzniętej tafli jeziora i powiadomił służby.

Wczoraj (28.01.2019r.) po południu do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna i powiedział, że na Jeziorze Selmęt Wielki zauważył mężczyznę, który czołga się po zamarzniętej tafli. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Po kilku minutach sprawdzania nabrzeża zauważyli osobę leżącą na lodzie. Mężczyzna był na środku jeziora pomiędzy miejscowościami Mrozy Wielkie a Buczki.

Policjanci mając na uwadze, jak najszybsze dotarcie do mężczyzny i bezpieczne ściągnięcie go na brzeg, poprosili jednego z mieszkańców wsi o sanki i wraz z nim, ostrożnie przeszli do mężczyzny potrzebującego pomocy. Po dotarciu do niego okazało się, że mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, miał ściągnięte do kostek spodnie. Mówił, że jest mu bardzo zimno oraz, że nie może chodzić, ponieważ skręcił nogę w kostce. Mężczyzna został położony na sankach i przewieziony na brzeg od strony miejscowości Szeligi, a następnie żeby zapobiec dalszemu wychłodzeniu, do pobliskiego hotelu. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali do hotelu udzielili 48-latkowi niezbędnej pomocy i przewieźli do szpitala.

Dzięki zgłoszeniu wędkarza, który nie pozostał obojętny i powiadomił służby, pomoc przyszła na czas i wszystko skończyło się szczęśliwie.
ie (KPP Ełk)

Reklama