infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Areszt za znęcanie

Opublikowano dnia 2019-02-11
Kolejne osoby w powiecie ełckim tymczasowo aresztowane za znęcanie się nad rodziną. W areszcie przemyśli swoje zachowanie 37-letni mieszkaniec Ełku oraz 50-letni mieszkaniec powiatu ełckiego.

Do policjantów zgłosiła się kobieta, która poprosiła o pomoc w sprawie męża, który od blisko trzech lat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, jak również będąc trzeźwym, wszczynał awantury, w trakcie których bił i kopał żonę po całym ciele, rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami, przewracał na podłogę, a także szarpał za odzież i uderzał kobietą o ścianę.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy w tym przede wszystkim zeznania pokrzywdzonej oraz innych świadków pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się. Na wniosek prokuratora 37-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Do aresztu trafił także 50-letni mieszkaniec powiatu ełckiego, który również znęcał się nad żoną. Zbierając materiał dowodowy policjanci ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał żonę słowami wulgarnymi, poniżał i kontrolował, a także oskarżał o zdradę i groził pozbawieniem życia.

To już kolejne osoby w powiecie ełckim tymczasowo aresztowane za znęcanie się nad członkiem rodziny. Zgodnie z kodeksem karnym za fizyczne lub psychiczne znęcanie się na inną osobą grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama