infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Zderzenie czterech pojazdów - 6 osób rannych

Opublikowano dnia 2019-02-25
Wypadek w okolicach Stradun koło Ełku - w wyniku zderzenia się trzech aut osobowych oraz autobusu sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitali.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19 na trasie Przytuły - Straduny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, jadąc w kierunku Ełku rozpoczął manewr wyprzedzania autobusu nie mając do tego dostatecznej widoczności. W wyniku tego początkowo otarł się o bok autobusu, następnie zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku nissanem primera. Kierujący nissanem w wyniku tego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się również z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki BMW.

W wyniku zdarzenia kierowca nissana i jego dwoje pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Jedna z osób podróżujących tym autem 63-letnia kobieta, doznała obrażeń, które skutkują rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu. Pozostałe osoby z tego auta doznały ogólnych potłuczeń ciała. Do szpitala trafił również 41-letni kierowca golfa i jego dwie córki w wieku 7 i 15 lat, przy czym 15-latka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Suwałkach. Cała trójka po opatrzeniu jeszcze wczoraj opuściła szpital.

Autobusem podróżował pięć osób, żadna z nich nie doznała obrażeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiadomo, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Kierowcy golfa za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.
ie (KPP Ełk)

Reklama