infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ponad kilogram amfetaminy w zamrażarce - dwóch 35-latków w areszcie

Opublikowano dnia 2019-03-01
Ponad 1000 gramów amfetaminy zabezpieczyli ełccy policjanci w mieszkaniu zajmowanym przez dwóch 35-latków. Narkotyki schowane były w zamrażarce. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani - grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 35-letni mieszkaniec miasta w swoim mieszkaniu może posiadać narkotyki. Wykonując czynności w tej sprawie, pod jego blokiem policjanci spotkali kolegę 35-latka, który czasowo mieszkał u niego. Mając uzasadnione podejrzenie, że ten mężczyzna również może posiadać substancje zabronione, policjanci sprawdzili czy mężczyzna ma je przy sobie. Nie pomylili się – znaleźli przy nim blisko 70 gramów amfetaminy.

Podczas przeszukania zajmowanego przez mężczyzn mieszkania, kryminalni znaleźli biały proszek, który schowany był w zamrażalce. Badanie laboratoryjne wykazały, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram tej substancji. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. W mieszkaniu policjanci znaleźli także wagę elektroniczną.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Na tym praca policjantów w tej sprawie się nie kończy. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzą wszystkie okoliczności dotyczące pojawienia się narkotyków w tym miejscu, a także ewentualnych powiązań zatrzymanych mężczyzny z innymi przestępstwami, szczególnie tymi związanymi z obrotem substancjami zakazanymi.
ie (KPP Ełk)

Reklama