infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Stypendia im. Jana Pawła II przyznane

Opublikowano dnia 2019-04-03
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ełku. Odebrało je 99 uczniów.

Fot. Powiat Ełk
Kolejny raz Starostwo Powiatowe w Ełku przyznało stypendia im. Jana Pawła II. Stypendium przyznawane przez ełckie starostwo otrzymują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat ełcki.

W bieżącym semestrze roku szkolnego 2018/2019 Komisja Stypendialna, po analizie wniosków, zaproponowała 99 uczniom stypendia w wysokości 130 złotych miesięcznie:
  • Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku – 6 uczniów,
  • Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku – 13 uczniów,
  • Zespół Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku – 31 uczniów,
  • Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku – 4 uczniów,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ełku – 33 uczniów,
  • Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku – 12 uczniów.


Powiat ełcki od wielu lat wspiera finansowo najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W budżecie wyodrębnia się środki z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Wniosek o przyznanie stypendium składać mogą: biskup ełcki, dyrektor szkoły, rada pedagogiczna, rada szkoły, rada rodziców, rodzice lub prawni opiekunowie ucznia. Stypendium przyznaje Zarząd Powiatu Ełckiego na okres jednego semestru. Zarząd określa również wysokość jednego stypendium oraz maksymalną liczbę stypendiów na każdy rok szkolny w zależności od środków przyznanych na ten cel przez Radę Powiatu Ełckiego.
ie (Powiat Ełk)

Reklama