infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 18 czerwca 2019 roku, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Najlepszy w Polsce policjant-szachista pracuje w Ełku

Opublikowano dnia 2019-04-09
Nadkom. Andrzej Plesiuk zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji jako najlepszy policjant w XVIII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach w Pokrzywnej. To kolejny sukces ełckiego policjanta, który w szachy gra od wielu lat.

Fot. KPP Ełk
Ełcki policjant nadkom. Andrzej Plesiuk został najlepszym z policjantów w XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach, które odbyły się w Pokrzywnej w województwie opolskim. To kolejny sukces ełckiego policjanta w tej grze i 12 tytuł mistrza w ogólnopolskim konkursie w szachach klasycznych.

W turnieju wzięli udział reprezentacji m.in. Straży Pożarnej, policjanci, celnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, żołnierze. O wygraną walczyło 79 uczestników i uczestniczek. Nadkom. Andrzej Plesiuk wśród policjantów zajął I miejsce w szachach klasycznych. W ogólnej klasyfikacji natomiast znalazł się na VII miejscu. Ełcki policjant otrzymał Puchar Komendanta Głównego Policji. Gratulacje policjantowi złożyli także Komendant Powiatowy Policji w Ełku insp. Paweł Szyperek i jego Zastępca mł. insp. Jarosław Werla.

Nadkom. Andrzej Plesiuk zawodowo, jako funkcjonariusz policji, jest specjalistą do walki z przestępczością komputerową.
ie (KPP Ełk)

Reklama