infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

"Najlepszy"

Opublikowano dnia 2019-04-11
Prezydent Ełku zaprasza na bezpłatną projekcję filmu "Najlepszy", która odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2019 r. w Ełckim Centrum Kultury.

Film "Najlepszy" wyświetlany będzie we wtorek 16 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w Ełckim Centrum Kultury. Wydarzenie ma charakter profilaktyczny i realizowane jest przez Stowarzyszenie Alternatywa we współpracy z Ełckim Centrum Kultury.

Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego – człowieka, który przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Po wygranej walce z nałogiem został sportowcem zdobywając m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironaman w Stanach Zjednoczonych.

Film "Najlepszy" ma ogromny wymiar profilaktyczny, a jego przekaz niesie ze sobą niezmiernie cenne wartości, które powinny być dominujące w życiu każdego człowieka. Stanowi on także formę motywacji dla tych, którzy zmagają się z problemem uzależnienia lub zetknęli się z nim w swojej codzienności. Produkcja ta warta jest obejrzenia również z uwagi na to, że film ten zdobył sześć prestiżowych nagród, m.in na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu.

Bezpośrednio po seansie filmowym odbędzie się spotkanie z Jerzym Górskim, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wzięcia udziału w prowadzonej przez niego rozmowie profilaktycznej.
UM Ełk

Reklama